Podzimní výzva začíná

Přinášíme první várku úkolů. Nezapomeň že není hlavní vyhrát, ale něco zajímavého zažít🙂 Úkoly, které budeš dělat venku, se snaž plnit se sourozenci nebo rodiči. Vyraž někam do přírody mimo město🏞

Prvních deset úkolů zní takto:

1. ČTI KNÍŽKU – 1 bod
Není lepšího počasí na čtení knih, než podzimu! Až bude venku fakt nelítostivě, vezmi knížku, udělej si čaj, zabal se na verandě, v altánku nebo třeba u okna do deky a prostě si čti.

2. VYTVOŘ DVĚ ZVÍŘÁTKA Z KAŠTANŮ – 1 bod
Kaštanů jsou plné parky, tak jich pár nasbírej a vytvoř si z nich doma 2 zvířátka. Návodů na internetu najdeš spoustu.

3. ZAŽIJ MLHU – 1 bod
Kdy jindy si užít mlhy? Kdy jindy si přivstat a mlhou se brodit? Je to mlha jako mlíko nebo spíš tvoří mlha krásné cáry? Prosvítá skrz ní sluníčko či ti spíž mží do očí? Je to jedno, hlavně to zažij!

4. VYROB SI HALLOWEENSKOU DÝNI – 2 body
Vyřezávané dýně se svíčkou nejsou jen podzimní ozdobou, ale prý i ochranou před zlými skřítky. Jednu si vyrob a umísti je před dveře nebo za okno.

5. POZNEJ HOUBY – 2 body
Najdi 3 odlišné houby a urči jejich název. Pomoct ti může atlas hub nebo rodina.

6. UJDI TRASU TRAKAŘEM – 2 body
Ujdi dráhu, kterou si sám vymyslíš. Sám budeš v roli trakaře. Popros kamaráda, sourozence, nebo rodiče, aby ti dělali řidiče. Trasa by měla být dlouhá aspoň 50 metrů. Pozor na nos:)

7. POSTAV DRAKA – 2 body
K podzimu neodmyslitelně patří i pouštění draka. Jednoho si sestav a vyzdob podle svých představ, fantazii se meze nekladou. Rodiče ti se stavbou určitě rádi pomohou. Nezapomeň vyzkoušet, jak létá:)

8. UVAŘ SI ČAJ ZE ŠÍPKŮ- 3 body
Posilni svou imunitu hrnkem teplého čaje. Různé sáčky a směsi ale nechej ve skříňce. Pro svůj nápoj použij vlastnoručně natrhané šípky! Návod jak ze šípku vyrobit něco k pití najdeš třeba na internetu.

9. POSBÍREJ ODPADKY V PŘÍRODĚ – 3 body
Vydej se na procházku do přírody s rukavicemi a s pytlem na odpadky. Zkus vyčisit nějaký plácek a udělat fotku před a po. Minimálně 20 odpadků.

10. NAUČ SE NĚCO NOVÉHO – 3 body
Vyber si činnost nebo dovednost, kterou zatím neumíš. Třeba žonglovat nebo se naučit pár frází švédsky. Zkus této činnosti věnovat alespoň 10 minut každý den. Cíl nám napiš hned na začátku a na konci výzvy natoč krátké video, kde nám dovednosti ukážeš.

Informace o výzvě najdeš tady
➡️ turistak.cz/2020/10/26/podzimni-vyzva/
Registrovat se můžeš tady
➡️ forms.gle/yMtrwGzwgKu2i55J6
A úkoly označovat jako splněné tady
➡️ forms.gle/eGbD6RYF6Xup69Vu7